HAKKIMIZDA

Misyon

          Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak misyonumuz, Üniversitemizin eğitim ve araştırma hizmetlerine yönelik olarak bilgisayar hizmeti sunmak, kampüs ve ilçelerde iletişim alt yapısını oluşturup yönetmek, üniversitemizin hizmetlerine ve kullanıcılarına bilgisayar, yazılım ve kullanım desteği vermek, öğrencilere ve tüm akademik ve idari personele bilgisayar kullanım olanağı sağlamaktır.

 

Vizyon

         Gelişmekte olan üniversitemizde hızla artan öğrenci ve personel sayısıyla birlikte ihtiyaç duyulan yazılım, donanım ve diğer bilişim hizmetleri konusundaki gereksinimleri karşılayarak bunların devamlılığını sağlamak, bilgisayar, ağ ve internet alt yapısını geliştirecek faaliyetlerde bulunmak, bilgisayar teknolojilerinin uygulanma seviyesi açısından en ön sıralarda yer almak ve bu konuda tercih edilen bir üniversite olmaktır.

 

İdarenin Amaç ve Hedefleri

Başkanlığımız, Üniversitenin bilişim, ağ ve iletişim hizmetlerini yürüten idari icra birimi olup kurum organizasyon yapısında Genel Sekreterlik Makamına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Üniversitemiz Aktuluk Kampüsü içerisinde bulunan İdari bina 2.Katında yer almaktadır.

Başkanlığımız en güncel teknolojileri takip ederek tüm öğrenci ve personelimize eğitim ve akademik çalışmalarında optimum yarar sağlayacak şekilde planlanan hizmetleri sunmakla yükümlüdür. Yaklaşık 7500’ü aşkın öğrenci ve 700’ü aşkın personele en son bilişim teknolojilerini kullanarak çağdaş hizmet vermeye gayret etmekte, Üniversite öğrenci ve personeli ile tüm birimlere e-posta, web, kütüphane erişimi, sunucu, yazılım, teknik servis ve ofis hizmetleri sunmaktadır. Başkanlığımız sorumluluğunda sunulan İnternet ve web hizmetleri ile Üniversitemizin yurt içi ve dışına tanıtımı en olgun düzeyde sağlanmakta gerçekleştirdiğimiz yazılım, bakım ve teknik servis hizmetleri ile Üniversitemiz ve devlet bütçesinde önemli oranda tasarruf sağlarken, İdari işleyişin şeffaf ve düzenli olmasına da büyük katkı sağlamaktadır.

 


  • GÖREV VE SORUMLULUKLAR:

Dairemizde görev alan personelin birimler itibariyle dağılımı aşağıdaki Tabloda gösterilmiştir:

Cem TEKİNOĞLU

Bilgi İşlem Daire Başkanı

Kemal YAKAR

(Şube Müdürü)

İdari Hizmetler Birimi

Ağ ve Sistem Birimi

Yazılım & Web Birimi

Teknik İşler Birimi

Meryem KILAN

(Tekniker)

Uğur İNCE

(Mühendis)

Uğur İNCE

(Mühendis)

Veysi ERKAL

(Tekniker)

Cihan BİÇİCİ

(Tekniker)

Nurdane PEKGÜZEL

(Mühendis)

H.Serdar SANER

(Programcı)

Cihan BİÇİCİ

(Tekniker)

 

Yusuf GÜNDÜZ

(Programcı)

Yusuf GÜNDÜZ

(Programcı)

İbrahim ÖZER

(Teknisyen)

 


 

Şahin OTURAK

(Teknisyen)