İletişim Fakültesi Dört Yıllık Lisans Eğitimi İçin Öğrencilerini Bekliyor

    

2019 Yılında fakültemiz bünyesinde bulunan mevcut üç bölümden ikisi: Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü faaliyete geçmiştir.

2020 Güz döneminde öğrenime geçmek üzere öğrenci alımı başlamıştır. Mevcut kadromuzda 1 Doçent, 4 Doktor Öğretim Üyesi ve 6 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 11 Öğretim Elemanı bulunmaktadır. Üniversitemizde İletişim Fakültesi’nin kurulmasındaki amaç, Türkiye ve dünyada hızla gelişen ve zenginleşen, iletişim ve haberleşme alanındaki gelişmelere paralel olarak fakülte bünyesinde gerekli bilgi ve teknik donanımla yetişen öğrenciler ve alanında uzman öğretim elemanları eşliğinde Tunceli gibi küçük bir şehirden çığır açacak gelişmelere liderlik etmektir. 

Fakültemiz 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Radyo, Televizyon ve Sinema ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümleri, merkezi yerleştirme ile dört yıllık lisans programı için öğrenci alımına başlamıştır. Sözel puan türü ile yerleştirilecek öğrencilerimiz için belirlenmiş olan genel kontenjan her bölüm için 50 kişidir.