Yeni Arge Reform Paketi Bilgilendirme Toplantısı Tunceli Üniversitesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Geçtiğimiz hafta Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları” eğitimine ev sahipliği yapan Tunceli Üniversitesi bu kez de Yeni ARGE Reform Paketi Bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.

Tunceli Üniversitesi Gençlik Evinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Rektör Yardımcısı ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Kurulu üyesi Prof. Dr. Nihat TOSUN, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Tunceli İl Temsilcisi ve Tunceli Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ekrem Akbulut, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Tülay Satır, İl Özel İdaresi temsilcisi Organize Sanayi Bölgesi Müdür Vekili Sidar Kaya, üniversitede görevli öğretim üyeleri ve Tunceli’de faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin temsilcileri katıldı.

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı uzmanlarından Ahmet Gergerli tarafından katılımcılara yeni ARGE reforma paketi ile 2023 hedefleri çerçevesinde üniversite ve sanayicilere sağlanan destekler hakkında bilgiler verilerek, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Tunceli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Kurulu üyesi Prof. Dr. Nihat Tosun “Önümüzdeki süreçte Teknoloji Transfer Ofisi tarafından benzeri eğitimler ve toplantılara Tunceli Üniversitesinin ev sahipliği yapmaya devam edeceğini” kaydetti.