Geleneksel 7. Aşure Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından düzenlenen “Geleneksel 7. Aşure Günü” programı Aktuluk Kampüsü merkezi yemekhane önünde gerçekleştirildi.

Aşure programına Tunceli Valisi ve Belediye Başkanvekili Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Feridun Bircan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Vekili Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Fatih Tek, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Rıza Güder, SGK İl Müdürü Tahir Cevher, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Önder Yurdakul, Ticaret İl Müdürü Cevat Salman, İl Sağlık Müdürü Sercan Özaydın, Halk Bankası Şube Müdürü Burçin Hızlı Kahraman, Vakıfbank Şube Müdürü Bayram Solmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hıdır Belice, üniversitemiz personeli, öğrencilerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik, Munzur Üniversitesi Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Kadir Bulut'un konuşmasının ardından, Alevi Dedesi Hüseyin Erdoğan’ın yaptığı dua ile başladı.

Etkinlikte Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, konuklara aşure ikram etti.