Ovacık Yeşilyazı İlkokulu ve Gözeler İlkokulu Öğrencilerinden Üniversitemize Ziyaret

İl merkezi ve ilçelerimizdeki ilköğretim okulu öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla, Ovacık İlçesi Yeşilyazı İlkokulu ve Gözeler İlkokulu'ndan gelen 43 öğrenci ve 5 öğretmen, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’i makamında ziyaret edip çiçek takdiminde bulundular.

Çocukların kendilerine rol model olacak örnek şahsiyetlerle tanışmalarının hedeflendiği ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ubeyde İpek, öğrencilerle sohbet etti. Çocuklara büyüyünce ne olacaklarını soran Rektör İpek; öğretmen, doktor, pilot, asker ve polis gibi duyduğu cevaplardan son derece mutlu olduğunu ifade etti ve öğrencilere ziyaretlerinden ötürü ziyadesiyle memnun olduğunu belirtti.

Makam ziyaretinin ardından dersliklerimizi, bilgisayar laboratuvarımızı, spor salonumuzu gezdikten sonra öğrencilerimize Üniversitemiz yemekhanesinde yemek ikramında bulunuldu. Çocuklarımız ileride tekrar üniversiteyi ziyaret etmek istediklerini hatta kampüsümüze üniversite öğrencisi olarak gelmek istediklerini belirterek mutlu bir şekilde öğretmenlerinin eşliğinde okulumuzdan ayrıldılar.