Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemiz

2008 yılından beri eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren yenilikçi, dinamik ve katılımcı yapısıyla bölgemizi ve ülkemizi geliştirmek için çalışan Üniversitemizi daha da geliştirmiş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da Üniversitemiz, hem akademik hem de fiziki donanımlı şekliyle eğitim vermeye hazır.

7 Fakülte (Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi), 2 Enstitü (Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü), 1 Yüksekokul (Sağlık Yüksekokulu), 3 Meslek Yüksekokulu (Tunceli Meslek Yüksekokulu, Çemişgezek Meslek Yüksekokulu ve Pertek Sakine Genç Meslek Yüksekokulu) ve Rektörlüğe Bağlı Bölümler ile Araştırma ve Uygulama Merkezleri kapsamında yeni dönemde de eğitimini tam teşekküllü vermek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çaba sarf eden eğitim kurumumuz, bu yıl da öğrencilerine nitelikli bir akademik ortam sağlamış olmanın gönül rahatlığıyla yeni eğitim yılını büyük bir coşkuyla karşılıyor.

Bu yıl, 677’si ön lisans, 370’i lisans olmak üzere toplam 1047 yeni öğrencimizle yeni bir eğitim yılına merhaba, yeni gelen öğrencilerimize de hoş geldiniz diyoruz. Yeni eğitim- öğretim yılı tüm akademik personelimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.