Yas-ı Muharremimiz Kabul Ola

İçinde bulunduğumuz ayın Hicri takvime göre Muharrem ayı olması nedeniyle tarihsel hafızamız yeniden canlanmaktadır. Bu mübarek ay, bizleri toplum olarak gönüller sultanı Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v.) ve onun güzel ahlaklı Ehl-i Beytinin sevgisinde bütünleştirmektedir. Bizleri onların acılarıyla gözyaşı dökerek Hakkın varlığında tevekkül ettirip ortak inançsal bir hüzünde buluşturmaktadır.

Hepimiz örnek bir aile olan Ehl-i Beytin gönül evlatlarıyız. Bizler, tarihsel süreçte yaşanmış unutulmaz acıların gözyaşlarında birliğimizi daim etmenin borcunu üzerimizde taşıyoruz. Kerbela’nın acısı her yıl Muharremle tazelense de bizler o kutlu aileye, yani Ehl-i Beyt’e gönül verenler olarak bu ayın her gününde peygamberimizin ailesinin yaşadıklarından duyduğumuz derin acı ve onlara beslediğimiz büyük sevgi ile kendimizi var etmeyi bilerek yaşamalıyız.

Ehl-i Beyt matemini tutmaya ve nefsi ıslah etmeye vesile olan, ayrıca sabredebilmenin en güzel sınavlarından birini oluşturan orucun tutulduğu bu günler, kardeşliğimiz ve birliğimiz için büyük önem arz etmektedir. Takvanın, tevvekkülün, aşkın, imanın, ahlakın ve matemin birleştiği Muharrem ayının ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü daim etmesini, tüm İslam aleminin Yas-ı Muharrem oruçlarının kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.