Üniversitemizde Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Üniversitemizde TUBİTAK Bilim ve Toplum Programları kapsamında 4000'li Programların Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversitemiz akademik personellerinin ve Tunceli il merkezi kamu çalışanlarının katıldığı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları kapsamında 4000’li programların tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, TUBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı personeli Uzman Duran Meşe’nin 3 Ekim 2018 tarihinde Meslek Yüksekokulu konferans salonundaki sunumuyla gerçekleştirildi. TUBİTAK personeli Uzman Duran Meşe, 4000’li Destek Programlarıyla ülkemizde bilim kültürünün oluşturulması ve bilimin toplumun her kesimine yayılmasının amaçlandığını vurgulayarak 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, 4005-Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, 4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programlarının bu bağlamda birer uygulama alanları ve fırsat oluşturduğunu ifade etti.Tanıtım programının devamında 4000’li programlar hakkında detaylı bilgiler aktarıldıktan sonra söz konusu destek programlarına başvuruların 18 Ekim 2018 tarihinde sona ereceğinin altı çizildi. Programlara ilişkin çağrı metinlerine https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari linkinden ulaşılabileceği vurgulandı.

Uzman Duran Meşe ayrıca, 4006-TUBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından Tunceli İl Temsilcisi olarak görevlendirilmiş olan Öğretim Üyesi Ragıp Adıgüzel’e tanıtım toplantısının düzenlenmesinde yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkürlerini de iletti.