Üniversite- Sanayi Buluşması Gerçekleşti

Üniversitelerde üretilen bilginin sanayiye aktarımı ve ticarileşmesi günümüz akademi ve sanayi çevrelerinin en önemli gündem maddesini oluşturmaktadır. Bu kapsamda Üniversitemiz ev sahipliğinde 19 Ekim 2018 Cuma günü Tunceli Kültür Merkezinde Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) üyelerinin katılımı ile Üniversite-sanayi buluşması gerçekleşti.

Etkinlik Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Kamu Üniversite sanayi İşbirliği Platformu KÜSİP’in ve Tunceli ilinin genel tanıtımı ile başladı. Etkinlikte Üniversitemiz bünyesinde yürütülen faaliyetler, ilin potansiyeli ve ekonomik öncelikleri, girişimcilik ve sanayinin beklentileri içerikli bir panel oturumu yer aldı.

Panel moderatörü Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Üniversitemiz hakkında bilgilendirme yaptı. Panelistler Munzur Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ekrem Akbulut, Teknoloji Transfer Ofisi faaliyetleri ve Üniversite sanayi etkileşiminde yapılanlar hakkında bilgiler verdi. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ‘Bölgesel İşbirliği Olanakları’, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cengiz ‘Girişimcilik’, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz ‘Tunceli ili Sanayi Altyapısı’, Fırat Kalkınma Ajansı Tunceli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Tunceli ili Yatırım Fırsatları ve son olarak Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel yatırımcılara Tunceli ili özelinde sağlanan destekler konularında bilgi verdi.