İstanbul Üniversitesi Rektörü Tarafından Üniversitemizde Konferans Verildi

“Türkiye’de Araştırma Üniversiteleri” başlığı altında verilen konferansa konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK katıldı.

Tunceli Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda verilen konferansa; Tunceli Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay SONEL, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK, İl Sağlık Müdürü Sercan ÖZAYDIN Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ ve birçok akademisyen ile öğrenciler katılım gösterdi.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK, Türkiye’de bulunan üniversitelerin bilimsel araştırma kapsamında özelliklerinden ve niteliklerinden bahsetti. Üniversitelerin bilimsel projelere başvuru sayılarını hazırladığı slayt gösterisiyle dinleyicilere takdim etti.

Üniversitemizin devam etmekte olan Fakülte bina inşaatlarını gören Sayın AK, bu inşaatların tamamlanması ile kampüsün eğitim ve sosyal imkanlar açısından çok iyi olacağını belirti. Munzur Üniversitesi’nin daha da geliştirilmesi için akademisyenlere ve öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. Mahmut AK’a, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK tarafından Hz. Ali’nin kılıcı “Zülfikar” hediye edildi.Konferans çıkışında öğrencilerle sohbet etmeyi unutmayan Rektör AK, daha sonra Rektörümüz Prof.Dr. Ubeyde İPEK’i makamında ziyaret etti.