Öğrencilere Sinema Etkinliği Düzenlendi

Tunceli’ye bağlı Çemişgezek ilçesinde “Bizi de Unutmayın” projesi kapsamında öğrenciler için sinema etkinliği düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Üniversitemiz Çemişgezek Meslek Yüksekokulu tarafından “Bizi de Unutmayın” isimli proje yapıldı. Proje kapsamında ilçede bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sinema gösterimi gerçekleştirildi. Çemişgezek sinema salonunda ve kültür merkezinde 4 seans halinde gösterimi yapılan sinema etkinliğine yaklaşık 350 öğrenci katıldı. Öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Proje sayesinde asıl amaçlarının sosyalleşmekten uzak kalan gençlerin topluma etkin olarak katılmalarını sağlamak olduğunu belirten Proje Koordinatörü, Çemişgezek Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Muhammed Demir: “Hazırladığımız proje kapsamında, ilçemizde bulunan gençlerimizi sosyal ve kültürel yönden destekleme amacıyla onlara sinema keyfi yaşatmak istedik. Farklı yaş gruplarından gençlerimizin etkinliğimizden memnun ayrılmaları bizleri de mutlu etti. Projeyle gençlerimize futbol, voleybol, basketbol, hentbol, badminton, masatenisi ve satranç gibi sportif faaliyetler düzenledik. Bütün bunların sonucunda milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, sporu ve kültürel faaliyetleri bir yaşam tarzı haline getiren bir gençlik temenni ediyoruz” diye konuştu.