Öğretim Görevlisi Cemal DİRİBAŞ Hocamız İçin Tören Düzenlendi

Önceki gün hayatını kaybeden, Üniversitemiz Tunceli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cemal DİRİBAŞ için Üniversitemizde tören düzenlendi.

Rektörlük binası önünde yapılan törene Rektörümüz Prof.Dr. Ubeyde İPEK, Vali Yardımcısı Akın ZOR, Rektör Yardımcıları ile birçok akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı. Törende konuşma yapan Rektör İPEK, çok değerli bir akademisyeni ve çok değerli bir kişiyi kaybetmenin verdiği hüznü taşıdıklarını belirtti.

“Ani ölümü Üniversite camiamızda büyük bir üzüntüye sebep olmuştur. En zor şartlarda Hozat ve Pülümür programlarında başarı ile görevini yerine getirmiş ve Üniversitemize büyük katkılar vermiştir. Cemal Hocamızı asla unutmayacağız “dedi.

Tunceli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erdem IŞIK da kısa bir konuşma yaparak meslektaşına veda etti. Cemal DİRİBAŞ’ın bir öğrencisinin yaptığı konuşmada: “Hocam bize son derste hoşça kalın görüşürüz dediniz fakat sonsuza kadar bizi bırakıp gittiniz” demesi üzerine duygu dolu anlar yaşandı.

Helallik alındıktan sonra Cemal DİRİBAŞ’ın cenazesi Tunceli Cem evine götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek Babaocağı köyüne gönderildi.