ÖSYS Sonuçlarında Tunceli Üniversitesine Yoğun İlgi "Üniversite Doluluk Oranı %92"


2016 ÖSYS sonuçlarının ardından Tunceli Üniversitesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerin rağbet gösterdiği üniversitelerin başında geldi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek: “Üniversite doluluk oranının şuan %92 seviyesinde olduğunu ve ek kontenjan yerleştirme sonuçlarının ardından bu sayının daha da artacağını ve %100 yaklaşacağını” belirtti.

Prof. Dr. Ubeyde İpek yapmış olduğu açıklamada Tunceli Üniversitesi bünyesinde ki birçok fakülte ve meslek yüksekokulunda kontenjanların %100’ünün dolmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek şu bilgileri verdi:

YÜZDE %100 DOLULUK SAĞLAYAN FAKÜLTE VE BÖLÜMLER VAR

“İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizde 2016 yılı kontenjanımız 3 ayrı bölüm için 123 kişi ve bu yıl yerleşen öğrenci sayımız 123. Yine Edebiyat Fakültemizde 5 ayrı bölüm için kontenjanımız 145 kişiydi ve bu fakültemizde de yerleşen öğrenci sayımız 145 kişi oldu. Sağlık Yüksek Okulumuz için ayrılan kontenjan 31 kişiydi ve yerleşen öğrenci sayımız da 31 kişi oldu.”

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ORANIN EK KONTENJANDA ARTMASI BEKLENİYOR

Tunceli Üniversitesinin en dikkat çeken fakültelerinden biri olan Mühendislik Fakültesinin 2016 yılı tercih edilme oranlarıyla da ilgili bilgi veren ve bu yıl mühendislik fakültelerini sıralamada ilk 240 bine giren öğrencilerin tercih edebilmesine karşı burada da 185 kontenjanın 102’sinin dolduğunu vurgulayan Rektör İpek, “İnşaat Mühendisliğinde 41 Kontenjanın 41’inin, Elektrik Mühendisliğinde ise 41 kontenjandan 32’sinin dolduğunu ve ek kontenjan yerleştirme sonuçlarının ardından, özellikle mühendislik fakültesinde kalan boş kontenjanlarında dolmasını beklediklerini” söyledi.

2 YILLIK BÖLÜMLERE DE YOĞUN İLGİ

Açıklamasında “Tunceli Üniversitesi bünyesinde dört yıllık fakülte ve yüksekokulların haricinde, özellikle iki yıllık bölümlerinde yüksek oranda tercih edilmesinin dikkatlerden kaçmaması gerekene önemli bir nokta olduğunun” altını çizen Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek “Pertek Sakine Genç Meslek Yüksek Okulunda 144 kontenjanın 134’ü, Çemişgezek Meslek Yüksek Okulunda 140 kontenjanın 126’sı ve Tunceli merkezde bulunan Tunceli Meslek Yüksek Okulunda ise 659 kontenjanın 645’i dolmuş durumdadır” dedi.

“ÜNİVERSİTENİZE HOŞ GELDİNİZ”

2016 ÖSYS sonuçlarının ardından Tunceli Üniversitesine verilen 1427 kontenjandan 1306’sının dolduğunu ve kalan 121 kontenjanın da ek yerleştirme sonuçlarının ardından dolmasıyla %92 olan doluluk oranının %100’e yaklaşacağını ifade eden Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, “Tunceli Üniversitesini kazanan tüm öğrencileri tebrik ediyor ve üniversitenize hoş geldiniz demek istiyorum” dedi.