8 Mart Dünya Kadınlar Günü Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Tunceli Valiliği himayesinde , Tunceli Belediyesi, Üniversitemiz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü , İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından ortak olarak hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği büyük bir coşkuyla kutlandı.

Tunceli kent meydanında yapılan etkinliğe Tunceli Valisi/Belediye Başkanvekili Sayın Tuncay SONEL,Vali Yardımcısı Akın ZOR, Rektör Vekili Prof.Dr. Hikmet ESEN ve birçok kurum müdürü ile vatandaşlar katıldı. Tören alanına gelen Vali SONEL ve beraberindekiler öncelikle, etkinlikte bulunan kadınlara çiçek takdim ederek kadınlar tarafından kurulan stantları gezdi.

Davul zurna eşliğinde performans sergileyen folklor grubu başta Vali SONEL, olmak üzere herkesten büyük beğeni topladı. Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Grubu tarafından canlı verilen konser eşliğinde halaylar çekildi, oyunlar oynandı.

Büyük bir coşkuyla kutlanan etkinlikte kadınlar, kurulan stantlarda el emeği göz nuru yaptıkları ürünlerini sergileme fırsatı buldular. Canlı performansların gösterildiği etkinlik Vali SONEL’in salep ikramıyla sona erdi.