Üniversitemiz Doğu Anadolu Kariyer Fuarına Katıldı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DKF’19)‘na Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İPEK ile birlikte öğrencilerimiz de katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen, öğrencilerin mezuniyetleri sonrası iş hayatlarına katkılar sağlamak ve onlara yeni ufuklar açabilmek amacıyla organize edilen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı görkemli bir açılışla başladı.

8-9 Mart tarihlerinde TÜYAP Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenen organizasyonun açılış törenine Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Millet Vekilleri Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Zehra TAŞKESENLİOĞLU ve Selami ALTINOK, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İPEK, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan BÖLÜKBAŞI, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Ahmet HACIOĞLU ve Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN’ın yanı sıra bölge üniversitelerin rektörleri, firma temsilcileri ile çok sayıda konuk katıldı. “Yetenek Her Yerde” sloganıyla öğrencilerimizin kariyer planlamalarında yanlarında bulunmak ve onlara yardımcı olmak maksadıyla organize edilen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nın açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Kader Gayrete Aşıktır”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, yaptığı konuşmasında “Uluslararası rekabetin bu kadar hâkim olduğu bu yüzyılda üniversitelerimiz öğrencilerimizin bir kapıdan girip diğerinden çıktığı kurumlar olamaz. Üniversitelerimiz, öğrencilerinin aldıkları eğitimle doğru orantılı bir işte kariyer yapabilmeleri adına planlamalarını yapmalıdır. Burada öğrencilerimize de büyük sorumluluklar düşüyor. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz ve bundan sonrada her yıl düzenlenecek olan kariyer fuarlarını birer fırsata dönüştürmeliler, daha fazla gayret etmeliler. Çünkü kader gayrete aşıktır” cümlelerini kullandı.

Evyap, KUNTAY Elektrik ve ATA Teknokent’in ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda; Türk Hava Yolları, Akgün İnşaat, Alkazan, ALTU, Aselsan, Epsblock, Erlab, Halkbank ve Sporyapı’nın sektör sponsoru olduğu Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nda Üniversitemiz ile birlikte Erzurum Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi,Hakkari Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin yanı sıra kendi sektörlerinde öncü birçok firma stant açarak ziyaretçilerini karşıladı.