Nevruz Bayramı’mız Kutlu Olsun

Rektörümüz Prof.Dr. Ubeyde İPEK’ten Nevruz Bayramı mesajı:

“Barışın ve kardeşliğin en güzel ifadesi olan ve baharın yeniden gelişini müjdeleyen yeni bir Nevruz Bayramı’nı karşılamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Tabiatın yeniden canlanıp dirilmesini ifade eden ve kelime anlamı olarak yeni gün anlamına gelen Nevruz, Orta Asya topraklarından başlayan yolculuğunu günümüze kadar sürdürerek asırlardır bu topraklarda yaşayan çeşitli kültürlerin de atalarından dedelerinden devraldığı, birlik ve beraberlik içinde kutladığı bir bayram olmuştur.

Nevruz deyince akla sadece doğanın yenilenmesi gelmemelidir. Tabiatta olduğu gibi insanlığa da birtakım yenilikler, umutlar getirmesi temenni edilmelidir. Unutulmamalıdır ki her bitiş yeni başlangıç demektir. Nevruz Bayramı da bu başlangıçları büyük bir sevinçle karşılamamıza vesile olmaktadır.

İnsanların bahar coşkusunda birleştiği beraberliği, kardeşliği ve barışı simgeleyen Nevruz'u, bayram sevinci içinde kutlayarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu güzel değerlerimizin pekişmesini sağlamalıyız ve böylesine zengin kültürel özelliklerimize sonuna kadar sahip çıkmalıyız.

Üniversitem ve şahsım adına herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyor hem ülkemize hem de tüm dünya milletlerine huzur ve barış getirmesini diliyorum.”