Rektör İpek: "Alınan Başarı Sorumluluğumuzu Artırıyor"

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek Tunceli’nin eğitimde Türkiye birincisi olmasının ardından yazılı bir değerlendirme yaptı. Rektör İpek, “Alınan sonuçtan dolayı mutlu olduklarını” ifade ederek, “Sorumluluğumuz artıyor” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ubeyde İpek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ilk defa hazırladığı ‘İllerde Yaşam Endeksi 2015’ kapsamında; tüm illerde konut, çalışma hayatı, gelir/servet, sağlık, eğitim, çevre, güvenlik, sivil katılım, altyapı hizmetlerine erişim, sosyal yaşam ve yaşam memnuniyeti olmak üzere 11 alanda yapmış olduğu araştırma sonuçlarını açıklamıştır. Buna göre, ‘bireylerin topluma ve ekonomiye verimli bir şekilde katılması için gerekli bilgi, beceri ve yeterliliklerin sağlanmasında büyük öneme sahip olan eğitim endeksinde Türkiye genelinde birinci sırada Tunceli İli yer almıştır.”

Açıklamasının son kısmında eğitim kurumları ve ailelerinde özverilerine vurgu yapan Rektör İpek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Tunceli ilimizin eğitim alanında ve yapılan merkezi sınavlarda göstermiş olduğu bu başarıda ilimizde görev yapan eğitim camiamızın payı olduğu kadar ailelerimiz ve öğrencilerimizin de katkıları yadsınamayacak kadar büyüktür. Bu başarı, Tunceli Üniversitesi olarak sorumluluk bilincimizi daha da artırmaktadır. “Bilimde öncü; düşüncede özgür” ilkesi ile 2008 yılında kurulan ve her geçen gün büyüyen Tunceli Üniversitemiz, ilimizin bu başarısından büyük bir mutluluk ve gurur duymaktadır. Bu vesile ile ilimizdeki tüm öğrencilerimizi, ailelerini ve eğitim camiamızın güzide çalışanlarını tebrik eder başarılarının devamını dilerim.”