Üniversitemizde “Bir İhanetin İç Yüzü: FET֔ Adlı Söyleşi ve 15 Temmuz Temalı Fotoğraf Sergisi Gerçekleşti

Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında 4 Temmuz 2019 Perşembe Günü “Bir İhanetin İç Yüzü: FET֔ adlı söyleşi ve 15 Temmuz Temalı fotoğraf sergisi gerçekleşti.

Prof. Dr. Fuat SEZGİN Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşi ve sergiye 20, 21 ve 22. Dönem Milletvekili Musa UZUNKAYA, Tunceli Valisi Tuncay SONEL, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK, birçok kurum müdürü ile Üniversitemiz akademisyenleri ve idari personel katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan söyleşi 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterisiyle devam etti. Duygusal anların yaşandığı söyleşiye konuşmacı olarak katılan 22.Dönem Milletvekili Musa UZUNKAYA, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize gölge düşürmek isteyen FETÖ Terör örgütünün arkasında hangi hain güçlerin olduğu ve örgütün esasında kimler tarafından desteklendiğini içeren bir söyleşi gerçekleştirdi.

UZUNKAYA, konuşmasında FETÖ terör örgütünün, yeni değil yıllar önce dış güçlerin de desteğini alarak oluşmaya başladığını ve karanlık yüzünü 15 Temmuz gecesi gösterdiğini, demokrasimize ve bağımsızlığımıza müdahale etmek istediğini fakat bu kötü emellerinin milletimizin birliği ve beraberliği sayesinde bertaraf edildiğini dile getirdi.

Milli birliğin ve beraberliğin öneminden bahsederek konuşmasına devam eden UZUNKAYA, böylesi kara günlerin ancak bu yüce duygularla yenileceğini ve millet olarak birbirimizi sevmenin ve saymanın önemini vurguladı.

Söyleşi sonunda kendisine Vali Tuncay SONEL ve Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK tarafından Teşekkür Belgesi ve “Zülfikar” kılıcı takdim edilen Musa UZUNKAYA teşekkürlerini sunarak Üniversitemizden ayrıldı.