Üniversitemiz 11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği ile "Geleceğe Nefes" Olacak

Üniversitemiz ev sahipliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes" sloganı ile başlatılan ve tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen "Geleceğe Nefes Ol" kampanyası etkinliği büyük bir coşku ve katılımla gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK’in ev sahipliğinde Munzur Üniversitesi kampüs alanı içinde gerçekleştirilen etkinliğe Tunceli Valisi Tuncay SONEL, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg.Turgay ARAS, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ATBAŞ, AK Parti İl Başkanı Fatih TEK, kurum müdürleri, Üniversitemiz idari ve akademik personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın "11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği" nedeniyle yayımladığı genelge ile tüm Türkiye’de 11 Kasım saat 11.11’de başlatılan etkinlikte, 81 ilde ve 2023 noktada 11 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Yayınlanan genelge ile Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, her yıl 11 Kasım gününün 'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanacağını belirtti.

Gerçekleştirilen etkinlikte açılış konuşmalarını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Ayrıca Tunceli Orman İşletmeleri Müdürü Özcan YÜKSEL böyle bir etkinliğin hem ülkemiz hem de ilimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek Üniversitemize teşekkürlerini bildirdi.

Vali Tuncay SONEL konuşmalarında tüm Türkiye’de gerçekleşen “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasında Tunceli olarak 3. Sırada olduğumuzu ve bunun Tunceli halkının çevreye olan duyarlılığı ile ilgili olduğunu vurguladı.

Üniversitemizde 3000 fidanın büyük bir coşkuyla toprakla buluşturulmasının ardından konuklara ve öğrencilere döner ve tatlı ikramı yapıldı. Büyük bir şölen havasında geçen etkinlikte, çalınan müzikler eşliğinde çekilen halaylarla Geleceğe Nefes Ol kampanyası festival havasında sona erdi.