Üniversitemiz Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü Tarafından “İDE (İngiliz Dili ve Edebiyatı) Munzur Edebiyat Konuşmaları” Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü 15.11.2019 tarihinde Prof. Dr. Fuat SEZGİN Konferans Salonu’nda Prof. Dr. Nazan TUTAŞ (Ankara Üniversitesi) ve Prof. Dr. Sema E. EGE’nin (Biruni Üniversitesi) katılımlarıyla “İDE (İngiliz Dili ve Edebiyatı) Munzur Edebiyat Konuşmaları” adlı paneli gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Nazan TUTAŞ “Şiirin Gücü” adlı konuşmasında, şiirin İngilizce öğretimindeki yerini örnekleriyle sunarak, şiirin dil öğretiminde kullanımını destekleyen kültürel, dilbilgisel, pedagojik ve motive edici sebepleri açıklayarak, şiir kullanmak isteyen öğretmenler için öğretim modelleri ve sınıf içi kullanımına yönelik etkinlikler örneklendirdi.

Prof. Dr. Sema E. EGE ise “Edebiyatın Toplumlara Etkisi; Bu Bağlamda İngiliz ve Amerikan Edebiyatları” başlıklı konuşmasında İngiliz-Amerikan toplumlarından ve edebiyatlarından somut örnekler vererek edebiyatın şekillendirici ve yönlendirici önemi ile rolüne dikkat çekti.

Panel sonunda Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal AÇIKSES, konuşmacılara teşekkürlerini bildirerek onlara çiçek takdim etti.