Munzur Üniversitesi “Uzaktan Eğitim Platformu Sağlama Protokolü” İmzaladı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Sayın Yekta SARAÇ, YÖK üyeleri ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ubeyde İPEK’in de içinde bulunduğu 15 bölge üniversitesinin rektörünün katılımıyla gerçekleştirilen ve YÖK tarafından yürütülen “Uzaktan Eğitim Platformu Sağlama Protokolü” imzalandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ başkanlığında, küresel Covid-19 salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen protokolü YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi ER ve proje kapsamındaki 15 üniversitenin rektörleri imzaladı.

YÖK Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi ve 15 üniversitenin rektörlükleri arasında imzalanan protokol, Sakarya Üniversitesinde yürütülmekte olan TÜBİTAK-1001 projesi kapsamında yerli olarak geliştirilen “Uzaktan Öğretim Platformu”nun, Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamındaki 15 üniversitenin 2020-2021 eğitim-öğretim yılındaki uzaktan öğretim faaliyetlerinde kullanılmasını içeriyor.

Ayrıca Munzur Üniversitesi olarak YÖK’ün 2018 yılında “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm” adını verdiği bu projenin ilk aşamasından bu güne kadar öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize dijital yetkinliklerini geliştirmeye yönelik programlar düzenledik. Bu kapsamda şu ana kadar Anadolu Üniversitesi iş birliği ile öğretim elemanlarımıza çevrimiçi olarak “Dijital Çağda Öğrenme ve Öğretme” ve öğrencimize de bir dönemlik kredili olarak “Dijital Okuryazarlık” dersleri verildi. Proje kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren üniversitemiz öğrencilerine bir dönemlik kredili olarak “Siber Güvenlik” dersi verilmesi planlanmakta olup konu ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Munzur üniversitesi olarak imzaları atılan protokolle de Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesinin 3. aşamasına geçmiş bulunuyor, projeye destek veren TÜBİTAK’a ve Sakarya Üniversitesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Munzur Üniversitesi Rektörlüğü