Munzur Üniversitesi YÖK Sanal Laboratuvar Projesi’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 15 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde ilk kez kamuoyu ile paylaşılan “YÖK Sanal Laboratuvar Projesi” YÖK’te düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısı YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, TÜBİTAK temsilcisi, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek’in ve proje kapsamında yer alan toplam 18 üniversite rektörünün katılımı ile gerçekleştirildi.

26 Ekim 2020 tarihinde uygulanmaya başlayacak olan “YÖK Sanal Laboratuvar” projesinde ilk aşamada 15.000 öğrencinin yararlanması ve yılsonuna kadar kimyada 14, fizikte 10 olmak üzere toplam 24 deneyin tamamlanması hedefleniyor.

Munzur Üniversitesi Projeye Dâhil Olan 18 Üniversite Arasında

YÖK binasında düzenlenen tanıtım toplantısında “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında “YÖK Sanal Laboratuvar Projesi’ne” seçilen Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Munzur Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi yer aldı.