Rektör İpek’ten “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Kutlama Mesajı

Tüm dünyaya karşı yokluklar içerisinde varoluş mücadelesi veren aziz milletimizin iman gücünün, azminin ve sarsılmaz bir irade ile birlik oluşunun en somut örneği olan Kurtuluş Mücadelesi ve ardından ilan edilen Cumhuriyet, bu topraklardaki söz sahibinin Türk milleti olduğunu tüm dünyaya göstermekle kalmamış, mazlum milletlere de örnek olmuştur.

Milletimiz, Cumhuriyetin bize gösterdiği yolda aklı ve bilimi kendine rehber ederek çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için Milli Mücadele’de gösterdiği iradeyle bu aydınlık yolda yürümeye devam edecektir. Eğitim ve bilim yuvaları olarak bizim sorumluluğumuz imkansızlıklar içinde kazanılan Cumhuriyetimize sahip çıkarak daha güçlü ve daha gelişmiş bir Türkiye için vatanını, milletini ve hürriyetini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, üretken ve nitelikli gençler yetiştirmek ve ülkemizin geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesine vesile olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizi Cumhuriyetle taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatan için mücadele etmiş şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör