Yüzlerce Fidan Aktuluk Kampüsünde Toprakla Buluştu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde organize edilen “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Üniversitemiz kampüs alanında fidan dikme etkinliği düzenlendi.

“Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” seferberliği kapsamında düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ATBAŞ, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Reha ASAN, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İPEK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nuran CIKCIKOĞLU YILDIRIM, kamu kurum-kuruluş personelleri, ulusal-yerel basın temsilcileri ve üniversitemiz personelleri katıldı.

Etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rektör İPEK, konuşmasında Munzur Üniversitesinin yaklaşık 90 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş olduğunu hatırlatarak çeşitli türde ağaçların oluşturduğu geniş alanlara sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca İPEK, “Üniversitemiz hem sosyal donatılarıyla hem peyzajı ve yeşilliği ile Tunceli’ye yakışır bir kampüse kavuşmuş bulunuyor. Bugün yüzlerce ağacı toprakla buluşturduk. Önümüzdeki hafta da oluşturacağımız özel ormanlık alanda bin 500 civarında ağaç dikeceğiz” dedi.

Etkinlik protokol üyeleri ve katılımcıların yüzlerce fidanı toprakla buluşturarak can suyunu vermelerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.