Rektör İpek’ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmenlerimiz; kutsal bir vazife üstlenerek, milletimizin istikbali olan nesilleri yetiştirirken bilgiyi şefkat ve merhamet ile harmanlayarak ülkemizin geleceğini inşa eden önemli değerlerimizdir.

Günümüzde eğitim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak öğretmenlerin; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecindeki öncü rolü, geçmişte olduğu gibi bugün de sürmektedir. Bu yıl tüm dünyayı derinden etkileyen Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan öğretim araçlarını etkin şekilde kullanarak, öğrencilerimizin eğitim-öğretim sürecinde kayıp yaşamamaları için özverili bir şekilde çalışan tüm öğretmenlerimizi ve öğretim elemanlarımızı yürekten tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin ve akademisyenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, kendilerine sağlık ve başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör