Kütüphane Haftası ve Munzur Üniversitesi’nin Kitap Okuma Şampiyonları

Kütüphane haftası (27 Mart - 2 Nisan 2017) nedeniyle özellikle öğrencilere her koşulda kitap okuma farkındalığı oluşturmak, aynı zamanda öğrencileri okumaya teşvik etmek amacı ile Munzur Üniversitesi Kütüphanesi’nde de kutlama programı düzenlendi.

Programa,  Munzur Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ubeyde İpek,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muzaffer Aşkın, Prof. Dr. Rahmi Aydın , Genel Sekreter Sedat Ayden ve daire başkanlarının yanı sıra öğrenciler katıldı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Erdal Gür’ün, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra 2016 yılında en fazla kitap okuyan öğrencilere Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rahmi Aydın, Prof. Dr. Muzaffer Aşkın ile Genel Sekreter Sedat Ayden tarafından ödülleri verildi.

Bir yıl içinde en çok kitap alıp okuyan, Munzur Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Aynur Dayan kütüphaneden  33 adet kitap ile ilk sırada yer aldı ve birincilik ödülünü kazandı. Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Cihan Karaman 28 adet kitap ile ikincilik ödülünü kazanırken, Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencisi Mihriban Tümas ise 27 adet kitap ile üçüncülük ödülünü kazandı.

2016 yılı kitap okuma şampiyonu Aynur  Dayan, 2017 yılı Ocak ayında da 6 adet kitap ödünç alıp okuyarak ocak ayı birinciliğini Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yusuf Kopal (6 adet Kitap) ile birlikte aldı.

Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Emre Yılmaz şubat ayında 6 adet ödünç kitap alıp okuyarak şubat ayı birinciliğini; yine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü öğrencisi Orhan Kılıg (6 adet kitap) ile paylaşmıştır. Ödül töreni ardından öğrencilerle sohbet eden Rektör İpek,  kitap okumanın önemine değindi ve öğrencilere başarılar diledi.