Rektör İpek, Radyo Barış Canlı Yayınına Katıldı

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Tunceli merkezden yayın yapan Radyo Barış’ın canlı yayın konuğu oldu. Rektör İpek yaklaşık bir saat süren programda Ender Şimşek’in sorularını cevaplandırdı.

Radyo Barış’ta çarşamba akşam saat 17.00’de başlayan Kent Gündemi programında üniversitenin devam eden akademik ve idari çalışmalarıyla, Tunceli Üniversitesinin isminin değiştirilmesi gibi çeşitli soruları cevaplandıran Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, yapımına kısa bir süre başlanacak olan kampüs peyzaj çalışması, Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünün Esntitüye dönüştürülme çalışmaları, 11 Şubat’ta Tunceli’de Valilik ve Üniversite tarafından organize edilecek olan “İnançsal, tarihsel ve kültürel boyutlarıyla alevi inancında hızır” etkinliği gibi konular başta olmak üzere, üniversitenin devam eden ve yakın zamanda başlayacak olan diğer çalışmaları hakkında da dinleyenleri bilgilendirdi.

Prof. Dr. Ubeyde İpek kendisini canlı yayın konuğu olarak ağırlayan Radyo Barış yetkililerine ve çalışanlarına da teşekkür etti.