Rektör İpek’ten “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize duyduğu güvenin simgesi, Milli Mücadelemizin ilk adımını attığı, milli birlik ve beraberlik ruhuyla bağımsızlığımız için ulusumuzu bir araya topladığı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Munzur Üniversitesi olarak amacımız aklın ve bilimin rehberliğinde ilerleyen; medeniyetin gereklilikleri doğrultusunda kültür, spor ve sanat gibi birçok alanda ülkemizi daima ileriye taşıyacak bireyler yetiştirmektir. Bağımsızlığımızın ve cumhuriyetimizin teminatı olan gençlerimizin beklentilerini karşılamanın aydınlık bir gelecek inşa etmek adına ne kadar önemli olduğunun bilinci ile daima gençlerimizin yanındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının ve Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcının 102. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatan için mücadele etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor; başta gençlerimiz olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör