Rektör İpek, TRT Canlı Yayınına Katıldı

Tunceli Valiliği, Tunceli Üniversitesi ve Tunceli Cem Evi tarafından ortaklaşa düzenlenen “İnançsal, Tarihsel ve Kültürel Boyutlarıyla Alevi İnancında Hızır” etkinliği yoğun bir katılımla geçtiğimiz gün gerçekleştirilirken, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’de TRT Haber canlı yayınına katıldı.

Etkinlik nedeniyle TRT Haber televizyonu, Bölge Müdürü Hakan Sağdıç’ın koordinatörlüğünde 10 kişilik bir ekiple 10 Şubat Çarşamba ve 11 Şubat Perşembe günü Tunceli’den canlı yayınlar gerçekleştirdi.

Programın kamuoyuna aktarılması hususunda gerçekleştirilen canlı yayınlara Tunceli Valisi Osman Kaymak, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Tunceli Cem Evi Başkanı Ali Ekber Yurt ve Tunceli Üniversitesi Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Coşkun Kökel katılarak, program hakkında izleyenlere bilgiler verdi.

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada yapılan organizasyona destek veren TRT Kurumu başta olmak üzere, Tunceli de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine katkıları dolayısıyla teşekkür etti.