Munzur Üniversitesi "Güvenli Kampüs Belgesi" Almaya Hak Kazandı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde hazırlanan "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu"’nda belirtilen şartları başarıyla yerine getirdi.

Üniversitemiz, TSE uzmanları tarafından yapılan iki günlük birim incelemeleri sonucunda "Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs” belgesi almaya hak kazandı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Rektör İpek basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Munzur Üniversitesi olarak pandemi koşullarında Güvenli Kampüs Belgesi’ni alarak öğrencilerimize, personellerimize ve araştırmacılara güvenli kampüs hizmeti verdiğimiz için çok mutluyuz. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Güvenli Kampüs Belgesi’ni alan ilk üniversiteler arasında olmak bizi son derece mutlu ediyor. Bu belgenin üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Güvenli Kampüs Belgesi, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nuran Cıkcıkoğlu Yıldırım, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Doç. Dr. Muhammet Gül, Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sibel Korunur, Kalite Koordinatörü Yardımcısı Öğr. Gör. Barış Karataş ve Anadolu Ajansı (AA) temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenle TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek’e makamında takdim edildi.