Rektör İpek'ten "10 Kasım Atatürk'ü Anma" Mesajı

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Hiç şüphesiz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve İstiklâl Mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Munzur Üniversitesi ailesi olarak bizler, bağımsızlık uğruna karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize sunduğu değerleri koruyup sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalı; “Benim en büyük eserim.” dediği Cumhuriyetimize sahip çıkarak milli birlik ve beraberlik ruhuyla aklın, bilimin ışığında yürüyecek gençlerin yetiştirilmesine vesile olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Ruhu şad olsun!

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör