TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversitemiz Akademisyen ve Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversitemiz akademisyenler ve öğrencileri ile bir araya geldi.

Üniversitemiz Rektörlüğünce, Prof. Dr. Fuat Sezgin konferans salonunda akademisyenlere yönelik düzenlenen söyleşi programında konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, TÜBİTAK’ın proje ve çalışmalarıyla ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Akademisyenlerin TÜBİTAK projeleriyle ilgili sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Mandal, daha sonra öğrencilerle bir araya gelerek, “Geleceğimizin Gücü Gençlerimiz ile Birlikte Başaracağız” konulu konferans verdi. Ayrıca program sonunda üniversitemiz Nadir Toprak Elementleri Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürü Doçent. Dr. Okay Çimen tarafından misyon farklılaşmasına ilişkin sunum yapıldı.

Akademisyenler ve öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programlara; Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuran Cıkcıkoğlu Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Dörücü, Dekanlarımız ve Müdürlerimiz katıldı.