Rektörü İpek'ten, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İPEK, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektör İPEK mesajında: Engelli vatandaşlarımız ‘Önce İnsan’ anlayışına sahip olan aziz milletimizin ayrılmaz bir parçasıdır. 3 Aralık tarihi Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve onları daha iyi anlayabilmek için toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla kabul edilen önemli bir gündür. Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur.

Munzur Üniversitesi ailesi olarak her konuda engelli öğrenci ve personelimizin yanında yer almaya, hayatlarını kolaylaştırmaya ve onların haklarını gözeterek, karşılaştıkları sıkıntıları asgari düzeye çekmeye büyük önem vermekteyiz.

Bu vesile ile engellerin hep birlikte çalışarak aşılacağı engelsiz bir dünya temennisiyle engelli öğrencilerimizin, personelimizin ve vatandaşlarımızın "3 Aralık Dünya Engelliler Günü"nü kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör