Rektör İpek, “Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı”na Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonu ile Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde 09 -10 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı”na katıldı.

Fırat Üniversitesi’nde 11 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve paydaşı olduğumuz Güneydoğu Bölgesel Kariyer Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı’na Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanı Dr. Neşe Gülmez, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Dörücü, Elazığ Vali Yardımcısı Abdülkerem Abbasoğlu, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Kosgeb İl Müdürü Şaban Yaşa, Üniversitemiz Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gündoğdu ile birlikte paydaş üniversitelerin Rektör Yardımcıları ve Kariyer Merkezi Müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, yapılacak fuarın eğitimli nüfusa yönelik önemli bir çaba ve önemli bir organizasyon olduğunu belirtti. Bu sene de fuarın Elazığ’da yapılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Toraman, Elazığ’daki kamu kurum ve kuruluşları olarak ellerinden gelen bütün desteği vereceklerini kaydetti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından 2019 yılından bu yana “Yetenek Her Yerde” temasıyla ülkemizde çeşitli bölgelerde kariyer fuarları düzenlenmekte olduğunu belirtti. Göktaş konuşmasının devamında: “Bu bağlamda bu yılda bu görevi biz üstlenmiş olduk. Paydaş 10 Üniversite bizlere destek olacaklar. Birçok firma 9-10 Mart tarihleri arasında düzenlenecek bu fuara katılarak, kendi firmalarını tanıtmış olacaklar. Ön hazırlık sürecini tamamladık. Amacımız hem öğrenci olan kardeşlerimiz, hem de mezun olan kardeşlerimizin bir şekilde Türkiye’de lider, öne çıkmış firmalarla bir araya gelmeleri. Onlarla fikir alışverişimde bulunmalarıdır. Aynı zamanda öğrenci ve mezunların iş ve staj imkân bulmaları açısında da böyle bir organizasyonun önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanı Dr. Neşe Gülmez de, düzenlenen kariyer fuarlarının amacının üniversite mezunları ile son sınıf öğrencilerini sanayicilerle buluşturmak olduğunu söyledi.

Fuarın 9-10 Mart 2022 tarihleri arasında Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da yapılacağını belirten Gülmez, hedeflerinin bölgedeki 11 Üniversitenin öğrenci ve mezunlarına fayda yaratmak ve özelikle bölgedeki işverenlerin bu fuara katılmalarını sağlamak olduğunu belirtti.