Üniversitemizde “Genç Ofis” Açıldı

Üniversitemiz ve Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında 2021 yılında imzalanan “Gençlik Ofisi Kültür, Spor, Sanat Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında Aktuluk Kampüsümüzde açılması planlanan “Genç Ofis” açılış töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Aktuluk Kampüsü’nde faaliyet gösterecek olan Genç Ofis’in 22 Şubat 2022 Salı günü yapılan açılış törenine Vali Mehmet Ali Özkan ve Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek ile birlikte il protokolü katıldı. Genç Ofis, öğrencilerimize sunacağı hizmetlerle akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin kültürel etkinliklere katılımlarının arttırılması, gönüllülük faaliyetleri ile gönüllülük algılarının güçlendirilmesi, bağımlılıkla mücadele ve sosyal sorumluluk bilincinin arttırılması gibi kişisel gelişime katkı sağlayacak etkinliklerin yürütülmesini amaçlıyor.

Açılış töreninde Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek ve Vali Mehmet Ali Özkan’ın yaptıkları konuşmalardan sonra öğrencilerimiz ile birlikte açılış kurdelası ve pasta kesildi. Açılışın ardından Vali Özkan ve Rektör İpek, öğrencilerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirerek öğrencilerimizin sorularını yanıtlamasıyla etkinlik sona erdi.