Rektör İpek'ten "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Dünyada kadına verilen değeri gösterme adına Birleşmiş Milletler tarafından 1975 yılında ilan edilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” büyük önem arz etmektedir.

Hayatımızın her alanında sevgi, hoşgörü, fedakârlık ve üretkenlikleri ile yer alan, yetiştirdikleri nesiller ve ürettiği değerler ile geleceğimizi şekillendiren kadınlarımız, medeni toplum olmanın en önemli göstergesidir. Toplumumuzda başarılı kadınların var olması, ülkemizin eğitimli, bilinçli ve kalkınmış bir ülke olması için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Günümüzde toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen kadınlarımız, eğitim, bilim, sanat ve siyaset gibi birçok farklı alanda göz ardı edilemeyecek başarılar elde ederek bizleri gururlandırmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere, fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor; tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam diliyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör