Üniversitemiz Güneydoğu Kariyer Fuarı’nda

Üniversitemiz, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından “Yetenek Her Yerde” temasıyla koordine edilerek Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Güneydoğu Kariyer Fuarı’na katıldı.

8-9 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen ve paydaşı olduğumuz Güneydoğu Kariyer Fuarı’na Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Dörücü, Kariyer Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gündoğdu ve Üniversitemiz Stratejik Hammaddeler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde görevli personellerimiz katıldı. Rektör İpek, paydaş üniversite rektörleri ve Elazığ il protokolünden katılımcılarla birlikte Üniversitemize ait standları ve paydaş üniversitelerin standlarını ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

İki stand açarak yer aldığımız fuarda, görevli personellerimiz aracılığı ile ziyaretçilerimize Üniversitemiz ve Stratejik Hammaddeler Uygulama ve Araştırma Merkezimizin yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verildi. İki yüzden fazla öğrencimizin katıldığı fuarda, öğrencilerimizin kamu ve özel sektör temsilcileriyle bir araya gelerek staj ve iş olanakları hakkında bilgi almaları sağlandı. Öğrencilerimiz, paydaş üniversitelerin standlarını da ziyaret ederek diğer üniversiteler tarafından yürütülen faaliyetleri görme fırsatı yakaladı.