Rektör İpek’ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulması, aziz milletimizin hür iradesine güvenilerek başlatılan Milli Mücadelemizin çıkış noktasının ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermektedir. Amacından sapmayan bu çıkış noktası, millet iradesinin en güzel temsil biçimi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla taçlandırılmıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmesi, geleceğimizin garantisi olan çocuklarımıza verilen değeri ortaya koymakta olup dünya çocukları arasında sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını pekiştirmesinin yanı sıra tüm insanlığın barış içinde yaşayacağı bir geleceğin oluşturulması gibi sınırları aşan bir amaç da taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle meclisimizin 102. kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Munzur Üniversitesi Rektörü