2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezunlarımızı Uğurladık

Üniversitemizin 2021-2022 Eğitim Öğretim Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

9 Haziran 2022 Perşembe günü Aktuluk Kampüsümüzde gerçekleştirilen mezuniyet törenimize Valimiz Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halim Arıstak, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nuran Cıkcıkoğlu Yıldırım ve Prof. Dr. Mustafa Dörücü, il protokolü, akademik/idari personellerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklar Marşı ile başlayan etkinliğimizde Vali Özkan ve Rektör İpek açılış konuşması yaptı.

Vali Özkan, yaptığı konuşmada mezun olan her bir öğrencimizin ilimiz için gönül elçisi olduğunu ifade ederek mezun olan öğrencilerimize mesleki hayatlarında başarılar diledi. Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek ise konuşmasında öğrencilerimize: “İnsan hayatının en önemli aşamalarından biri olan üniversite hayatını başarı ile tamamlayarak mezun oluyorsunuz. En güzel dostlukların kurulduğu, hatıraların biriktirildiği bu keyifli ve zorlu süreçte başarılı olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Üniversite eğitiminiz boyunca gece gündüz demeden, emek vererek edindiğiniz bilgi birikiminin mesleki hayatınızda sizlere yol göstereceğinden şüphem yok. Gösterdiğiniz bu başarıdan dolayı sizleri ve sizleri yetiştirmek için gecesini gündüzüne katan kıymetli ailelerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Edindiğiniz birikimle, donanımla her birinizin kendi alanında başarılı bireyler olacağına inancım tamdır. Hayatınızın bundan sonraki sürecini oluşturacak olan mesleki hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor; hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi. Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren ve mezun olan öğrencilerimize plaket ve başarı belgeleri takdim edilerek kep atma töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet törenimiz, Zafer Döner ve DJ Alaaddin Bestekar’ın sahne aldığı coşkulu geçen konserler ve havai fişek gösterisi ile sona erdi.