Kampüsümüzde Hz. Ali Camii'nin Açılışı Gerçekleştirildi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın teşrifleriyle kampüsümüzde yapımı tamamlanan Hz. Ali Camii, Hz. Ali ve Hz. Fatma Gençlik Merkezleri ile Ehlibeyt Kur’an Kursu’nun toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemiz kampüsünde 10 Haziran 2022 Cuma günü yapılan açılış törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Valimiz Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcımız Enver Eroğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Tolga Yılmaz, İl Müftüsü Şevket Dilmaç, basın mensupları, personellerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış programında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Valimiz Mehmet Ali Özkan, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek ve İl Müftüsü Şevket Dilmaç açılış konuşması yaptı. Konuşmasında, Hz. Ali Camii’nin ilimize, üniversitemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen Erbaş: "Ne mutlu bize ki bu güzel, huzur dolu ve güvenli ilimizde üniversitemizin içinde Hz. Ali Camii’ni açmak bizlere nasip oldu. Anneme sormuştum adımı kim verdi, niçin Ali verdi? diye. ’Ben verdim ismini Hz. Aliye benzeyesin diye oğlum’ demişti. Bugün bana Hz. Ali Camii’nin açılışında bulunmak nasip oldu. Hz. Hüseyin efendimizin, Hasan efendimizin ve İslam büyüklerimizin bu güzellikleriyle, özellikleriyle çocuklarımızı yetiştirsek, gönlümüz bunu istiyor. Bunun için gayret ediyoruz ve çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi. Prof. Dr. Ali Erbaş, gerçekleştirilen açılış töreninin ardından cuma namazı kıldırarak hutbe irat etti. Kılınan Cuma namazı sonrasında açılış programı sona erdi.