Rektör İpek 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’ne Katıldı

“2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni”, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

Toplu akademik yıl açılış töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve devlet erkânının yanı sıra Bakanlar, YÖK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler ve bütün üniversite rektörlerinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış törenine Üniversitemizden Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek ile birlikte Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Açıkses, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslışah Açıkses, Dr. Öğr. Üyesi Demet Demiralp, Dr. Öğr. Üyesi Ali Koç, Öğr. Gör. Yılmaz Kaplan ve öğrencilerimiz katıldı.

10 Ekim 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen tören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Özvar, konuşmasında YÖK tarafından desteklenen projeler ve programlara ilişkin bilgileri aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı konuşmada yükseköğretimde atılan adımlar ve elde edilen kazanımlara dikkat çekti. Yapılan çalışmalarla üniversitelerimizin geldiği nokta, akademik personel sayıları, üniversite öğrencilerine sağlanan yurt imkanları, yükseköğretimde net okullaşma oranı gibi birçok konuda açıklamalarda bulundu. Açılış konuşmalarının ardından, YÖK tarafından “bireysel, kurumsal, özel alan ve özel” olmak üzere dört kategoride verilen “YÖK 2022 Üstün Başarı Ödülleri” de sahiplerini buldu.