Rektör İpek'ten "10 Kasım Atatürk'ü Anma" Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletimize duyduğu güvenle başlattığı milli mücadelemizi tarihte eşine az rastlanan bir başarı ile sonuçlandırmış; bizlere “Benim en büyük eserim.” dediği cumhuriyetimizi miras bırakmıştır. Cumhuriyetimizin ilanından sonra kabul ettiği ilkeleriyle milletimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı amaçlamış ve askeri dehasının yanı sıra çok yönlü kişiliği ile tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider haline gelmiştir.

Munzur Üniversitesi ailesi olarak bizlere düşen en önemli görevlerden biri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkarak bilimin ve aklın rehberliğinde yürüyen, milli birlik ve beraberlik ruhu taşıyan gençlerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör