Rektör İpek, KUDAKAF’23 Rektörler Buluşması Programına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, 15-16 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan KUDAKAF’23 (Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı) Rektörler Buluşması Programına katıldı.

Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde Erzurum’da düzenlenen programa Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gündoğdu katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliğinde gerçekleştirilecek olan KUDAKAF'ın öğrenciler ve işverenleri buluşturma noktasında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da etkin bir rol oynayacağını söyledi. Geçen yıl düzenlenen fuara 33 bin gencin katıldığını ifade eden Çomaklı, bu yıl hedeflenen sayının 50 bin olduğunu belirtti.