Munzur Üniversitesi Deprem Bölgesinde

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından görevlendirilen personellerimiz afet bölgesindeki destek faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü yaşanan ve on ilimizi etkileyen iki büyük depremin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek’in talimatıyla Afet Destek Ekipleri oluşturularak bölgeye sevk edilmiştir. Depremin ikinci gününden bu yana Malatya’da bulunan ekiplerimizden biri kamu binalarında oluşan zararların tespitini yaparken diğer ekibimiz depremden etkilenen vatandaşlarımıza her gün çorba ikramında bulunuyor. 26 personelimizin görev aldığı hasar tespit ekibimizin koordinatörlüğü Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Yön tarafından yürütülüyor. Depremzede vatandaşlarımıza ikramda bulunan 15 kişilik ekibimizin faaliyetleri ise Sosyal Tesis İşletme Müdürümüz İbrahim Toğrul tarafından koordine ediliyor.

Munzur Üniversitesi ailesi olarak yüzyılın en büyük depremi olarak nitelendirilen bu afeti birlik, beraberlik ve dayanışma içinde atlatacağımızın bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyor; depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Munzur Üniversitesi Rektörlüğü