Rektör İpek'ten "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Dünyada kadına verilen değeri gösterme adına Birleşmiş Milletler tarafından 1975 yılında ilan edilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” büyük önem arz etmektedir.

Ailenin ve toplumun vazgeçilmezi olan kadınlar, bir yandan sevgi, fedakarlık ve hoşgörüyle gelecek nesilleri şekillendirirken diğer yandan iş, sanat, spor, siyaset gibi birçok farklı alanda üstlendikleri kritik rollerle medeni bir toplum olmanın gereklerini yerine getirmektedir. Günümüzde çağdaş ve güçlü bir toplumun simgesi haline gelen kadınlar, yakaladıkları başarılarla bizler için gurur kaynağı olmakta ve kuruluşundan itibaren toplumsal hayatta kadını ön plana çıkaran Cumhuriyetimizin hedeflerine ulaşılması noktasında önemli katkılar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere sevgileri, fedakarlıkları ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor; tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam diliyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör