Rektör İpek’ten "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

Aziz milletimizin hür iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulması, millet iradesine güvenilerek başlatılan Milli Mücadelemizin dayanak noktasının ne kadar sağlam olduğunu bizlere göstermektedir. Amacından sapmayan bu çıkış noktası, millet iradesinin en güzel temsil biçimi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla taçlandırılmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisimiz'in kurulduğu 23 Nisan tarihinin tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmesi, yarınlarımızın garantisi olan çocuklarımıza verilen değeri ortaya koymaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocukları arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesinin yanı sıra tüm insanlığın barış içinde yaşayacağı bir geleceğin oluşturulması gibi evrensel bir amacı da yerine getirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle meclisimizin 103. kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele kahramanlarımızı saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Ubeyde İPEK

Rektör