Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan PEKER, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye’nin “hiç kimsenin aç ve açıkta kalmadığı bir Dünya inşa etme” kararlılığındaki ilerleyişini engellemek isteyenler, darbelerle dolu tarihimizde olduğu gibi o gün yani bundan 7 yıl önce 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü şeklindeki harici ve dahili vatan hainleriyle demokrasiye ve milli birliğimize darbe yapmaya kalkıştılar. Manda yönetimini kurarak ülkeyi ele geçirmek için stratejilerini “insanların bir araya gelemeyecekleri şekilde” yaparak darbeye fiziki olarak köprüleri ve yolları işgalle başladılar. Vatandaşın haber alıp bir araya gelmemesi için haber merkezlerini işgal ettiler. 40-50 yıllık planla sızdıkları göz bebeğimiz silahlı kuvvetlerine yerleştirdikleri hainler ile milletin silahını millete çevirdiler.Fiziksel, kimyasal ve enstrümantal olarak tüm hazırlıkları yapmış olan FETÖ Terör Örgütü bir şeyi unutmuştu. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet ruhuyla yaşayan ve canını bu uğurda feda etmeyi gözünü kırpmadan yapacak Türk Milletinin kahraman evlatlarının “Ölürsem şehit yaşarsam gazi ruhu” nu tanıyamamıştı. İmandan yoksun bir akılla dış mihraplar tarafından yönetilen FETÖ Terör Örgütü’nün darbe stratejisi, milletimizin asla ödün vermediği demokrasi ve milli birlik kararlılığıyla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hiçbir zaman unutulmamak üzere “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak tarihe geçti. Sokaklara çıkan her yaş ve her gruptan milletimizin cesur evlatları tankların önüne yattı, kurşunlara siper oldu, camilerimizde salalar okundu, demokrasi nöbetleri tutuldu. Geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz 2016’da da vatanın ve milletin istiklal ve istikbali için tek vücut olundu ve bu uğurda şehitler verildi.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızı Munzur Üniversitesi’nde düzenlediğimiz “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programlarına davet ediyorum. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” gününü unutmadık ve unutturulmayacağız.