“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ Munzur Üniversitesi Tarafından Düzenlenen Bir Dizi Programlarla Kutlandı

Üniversitemiz tarafından Aktuluk Kampüsümüzde gerçekleştirilen etkinliklere Valimiz Sayın Mehmet Ali ÖZKAN, Jandarma Bölge Komutanımız Sayın Tümgeneral Nurettin ALKAN, Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER, Vali Yardımcımız Sayın Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, Senato Üyelerimiz, Siyasi Parti Başkanları, İl Müdürlerimiz, Akademik-İdari Personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemizdeki programlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi’nin paylaştığı “15 Temmuz” konulu filmlerin web sayfamızdan üniversitemizin içindeki televizyonlarda hafta boyunca yayınlandı.

Sabah 9.30’da başlayan etkinlikler kapsamında Rektörümüz, akademik ve idari personellerimizin katılımıyla günün anlam ve önemine binaen Türk Bayraklarıyla kampüs alanımızda Bisiklet Turu düzenlendi.

Saat 10.30’da Üniversite Senatomuz Rektörümüz Başkanlığında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temasıyla 1,5 saat süren toplantı yapıldı.

Saat 12.00’da Hz. Ali Cami’nde “15 Temmuz Şehitleri Kur’an-ı Kerim Tilaveti” okundu.

Saat 14.30’da Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinde “15 Temmuz ve Şehitlik Mertebesi” konulu panel düzenlendi. 15 Temmuz şehitleri anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan panel etkinliğimizde Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER günün anlam ve önemine dair açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşmasının ardından Sayın Valimiz Mehmet Ali ÖZKAN günün anlam ve önemine dair konuşma gerçekleştirdi. Video gösterimi sonrasında Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Elemanları Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Zahide EROL “Milli Duygular Bağlamında Şanlı Zaferimiz ve Şehitlik Mertebesini Önemi” konusunda ve Araş. Gör. Özge Dikmen “15 Temmuz Darbe Girişiminin Türk Edebiyat, Sanat ve Düşünce Dünyasına Yansımaları” konusunda sunum yaptı.

Saat 15.30’da “15 Temmuz Şehitleri” fotoğraf sergisi gezildi.