Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek: “Kadın Mutlu Bir Toplumun Temelini Oluşturmaktadır”

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.  Rektör İpek, “Mutlu kadınlar, mutlu bir toplumun temelidir” diyerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 “Kadınların her alanda olduğu gibi, toplumsal yaşamda da hak ettiği saygınlığa ulaşması ve başta kadına yönelik şiddet olmak üzere tüm olumsuzlukların son bulması tabi ki hepimizin ortak gayesidir. Bu gayenin gerçekleşmesi için toplumumuzda yer alan tüm bireylerin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.”

Kadının sosyal hayatta ve aile içerisindeki öncelik ve önemine vurgu yapan İpek, kadının Anadolu toplumunda son derece etkin bir konuma sahip olduğunu belirtti ve Anadolu insanının gönlünde kadının ana sıfatıyla tarihte ve kültürel gelenekte büyük değer taşıdığını aktardı. Sayın İpek, kadınlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu açıklamalara da yer verdi:

  “Kadınlarımız sonsuz sevgi ve derin hoşgörüyle geleceğin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlayacaklardır. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, ümit ediyorum ki toplum olarak o oranda daha güzel günler bizlerin olacaktır.

Bu duygu düşüncelerle mutlu bir toplum oluşması dileğiyle başta üniversitemizde okuyan ve çalışan kadınlarımız olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten duygularla kutluyorum"