“Doktora Öğrencilerine Yönelik Tübitak Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” Düzenlendi

Koordinatörlüğünü Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Erkut YALÇIN’ın yürüttüğü TÜBİTAK 2237-B Programı kapsamında “Doktora Öğrencilerine Yönelik TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” Munzur Üniversitesi ev sahipliğinde 10.11.2023 tarihinde saat 10:30’da Munzur Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Proje hazırlama eğitiminin açılış programına, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Munzur Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Taner ŞENGÜN, Prof. Dr. Nuran CIKCIKOĞLU YILDIRIM, Eğitmenler: Prof. Dr. Hamdi Soner ALTUNDOĞAN, Prof. Dr. Mehmet KARAKÖSE, Prof. Dr. Mete Onur KAMAN, Doç. Dr. Fatih DEMİR, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KÖKÜM, Munzur Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferit AK, Akademik personel ve Doktora öğrencileri katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ proje eğitimi açılış konuşmasında TÜBİTAK’ın araştırma destek faaliyetlerinden bahsederek bu konuda iki üniversite arasındaki iş birliğini önemsediklerini, proje süreçlerinde Fırat Üniversitesi olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi olan TÜBİTAK’ın araştırmacılara vermiş olduğu desteklerden bahsederek, üniversitede AR-GE profesyonelliği için gerekli alt yapıyı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. 3 gün devam eden Doktora Öğrencilerine Yönelik TÜBİTAK Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitim, katılımcılara katılım belgesi verilmesiyle son buldu.